شیوه های پرداخت

1. پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

همگی کاربران بازرگانی حامی‏‌کالا می‌توانند از طریق درگاه‌های اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

توجه:

تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، حتماً باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

 چگونگی پرداخت اینترنتی

کاربران محترم سایت بازرگانی حامی‌کالا می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با تمامی کارت‌های بانک‏ی امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

1- شماره 16 رقمی کارت

شماره 16 رقمی درج شده در روی کارت همه بانک‏‌ها است.

 

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم یک بارمصرف (اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم یک بارمصرف (اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز یا پرداخت‌ها از طریق اپلیکیشن بانک‌ها وارد می‌کنید، تفاوت دارد. کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز دوم یک‌ بارمصرف (اینترنتی) ندارند، برای فعال کردن رمز دوم یک بارمصرف (اینترنتی)، ابتدا  به بانک ها برای تایید شماره همراه حساب مربوطه مراجعه کرده و سپس به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و در بخش عملیات رمز، رمز دوم یک بارمصرف (اینترنتی) را انتخاب کنید.

 

3- کد CVV2

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی است.

 

4- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

2.  پرداخت در محل تحویل 

به کاربران عزیز توصیه می‌شود جهت سهولت در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با وجود این، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند، بازرگانی حامی‏‌کالا این امکان را نیز فراهم آورده است که در صورتی که آدرس تحویل سفارش آن‌ها، تهران یا یکی از شهرهای تحت پوشش تحویل اکسپرس بازرگانی حامی‏‌کالا باشد، هزینه را هنگام تحویل گرفتن سفارش، به یکی از روش‌های زیر پرداخت کنند.

لازم به ذکر است، سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند، مبلغ آن‌ها بیشتر از سی میلیون ریال است، سفارش آن‌ها بیشتر از یک مرسوله است یا کالای آن‌ها جزو اقلام سنگین یا حجیم باشد، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

1. پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

از آنجا که همگی ماموران تحویل سفارش بازرگانی حامی‏‌کالا دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) همراه دارند، می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت خود را انجام داد.

 

  2.  پرداخت نقدی در محل تحویل

برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه سفارش خود دارند، در بازرگانی حامی‏‌کالا این امکان فراهم شده است.

 

3. پرداخت کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway بازرگانی حامی‏‌کالا و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌های قید شده در این قسمت کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت بازرگانی حامی‏‌کالا به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و بازرگانی حامی‏‌کالا پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

 نکات:

  • در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.
  •  به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.
  •  سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.