تعمیر دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی از مهارت‌های اصلی بازرگانی حامی‌کالا است، در کل خدمات بازرگانی حامی‌کالا تعمیر ماشین‌های اداری مانند تعمیرات پرینتر که جزو مهارت‌های اصلی همچنین است، می‌باشد.

سرویس دوره‌ای دستگاه کپی

سرویس‌ دوره‌ای دستگاه‌ها از جمله مسائل کاملاً ضروری برای جلوگیری از خرابی آن‌ها است. اما متأسفانه اکثر کاربران عزیز به این نکته توجه نکرده و با دیر اقدام کردن برای سرویس و تعمیر دستگاه کپی، متحمل خرج‌های هنگفتی می‌شوند. البته این نکته حائز اهمیت است که سرویس دوره‌ای دستگاه کپی حتماً باید توسط کارشناسان زبده و با تجربه انجام شود که باعث خرابی دستگاه و تعویض قطعه مربوطه نشود.

سرویس دوره‌ای دستگاه، بررسی در کارکرد قطعات، عیوب دستگاه، تعویض قطعات، مطلع کردن کاربر از استهلاک قطعات، تمیز کردن و …. می‌باشد. کاربران عزیز، جهت دریافت نوبت سرویس دوره‌ای دستگاه خود با متخصصان ما در مرکز خدمات پس از فروش ما ارتباط برقرار نمائید.

تعمیر دستگاه کپی در منزل شما

کاربران عزیزی که به علت‌های مختلف نمی‌توانند به مرکز خدمات پس از فروش ما بروند و یا به علت وزن زیاد و حجیم بودن دستگاه، حمل و جابجایی دستگاه مشکل است می‌توانند از طریق تماس با متخصصان با تجربه ما، شاهد تعمیر دستگاه کپی را در منزل خود باشند. با این کار ضمن اطمینان از کیفیت کار و نحوه تعمیر دستگاه خود همچنین جلوگیری از اتلاف زمان، نیازی به حمل دستگاه تا مرکز خدمات را ندارند.

از آن‌جایی که شرکت بازرگانی حامی کالا فروش ماشین های اداری و انواع قطعات را مانند فروش کارتریج hp و سایر برندها انجام می‌دهند، متخصصان ما کلیه قطعات دستگاه را همراه خود دارند و کاربران عزیز نیازی به تهیه آن‌ها ندارند و در صورت لزوم، از قطعات اصلی برای تعویض آن‌ها استفاده می‌کنند.

کابران عزیزلطفاً حین تماس با متخصصان ما اشکال یا اشکالات پیش آمده را جهت تعمیر دستگاه کپی با علت کاملاً توضیح دهند.

رایج‌‌ترین مشکلات دستگاه کپی

دستگاه‌های کپی ‌گاهی به علل مختلف دچار اشکالاتی می‌شوند که ما مجبور می‌شویم، سرویس و تعمیر دستگاه کپی را انجام دهیم. از مهم‌ترین مشکلات به وجود آمده برای تعمیر دستگاه کپی را در زیر برای شما کاربران عزیز توضیح دادیم.

 • سیاهی برگه در دستگاه کپی

از رایج‌ترین مشکلات در تعمیر دستگاه کپی، سیاهی برگه خروجی در دستگاه کپی است. بیشترین دلیل سیاهی برگه از تنظیمات غیرصحیح انباشتگی رنگ است و دلیل دیگر اختلال در کار کارتریج می‌باشد که با سرویس دوره‌ای از بروز این مشکلات می‌توان جلوگیری کرد.

از دلایل دیگر برای سیاهی برگه خروجی کثیفی هد و یا خرابی کارکرد درام است. با تماس شما با کارشناسان با تجربه ما، تعمیر دستگاه کپی شما کاربران عزیز در اسرع وقت انجام می‌شود.

 • تغییر رنگ کاغذ کپی شده

از مشکلات دیگر برای تعمیر دستگاه کپی، تعویض رنگ کاغذ کپی شده می‌باشد که باعث خروج برگه‌های کپی شده بی‌کاربرد می‌شود. متخصصان ما موارد زیادی را برای رفع ایراد مربوطه اعم از کارتریج، درام و یا بلید را چک می‌کنند و در نهایت مشکل هر چه که باشد، برطرف خواهد شد.

 • ایجاد نقاط در برگه چاپ شده

از مشکلات دیگری که باعث تعمیر دستگاه کپی خواهد شد، ایجاد نقاط در برگه کپی شده است. مهم‌ترین علت آن کثیفی شیشه دستگاه می‌باشد و در صورت تمیز شدن مشکل آن برطرف خواهد شد. در صورت مشاهده نقاط بیش از حد معمول، مشکل مربوطه به علت عدم کارکرد صحیح درام است، در این صورت کاربران عزیز می‌توانند از طریق تماس با متخصصان ما مشکل مربوطه را مرتفع نمایند.

 • چروک شدن برگه در دستگاه کپی

از مشکلات معمول دیگر برای تعمیر دستگاه کپی، چروک شدن برگه در دستگاه است و دلایل متعددی مانند استهلاک سینی کاغذکش، وجود رطوبت در کارتریج دستگاه به‌دلیل از بین رفتن غلطک‌ها و تنظیمات آن‌ها و جنس کاغذها دارد.

متخصصان با تجربه بازرگانی حامی‌کالا با بررسی دلایل با تعمیر دستگاه کپی شما کاربران عزیز، عیب مربوطه را برطرف خواهند کرد.

 • کج‌شدن تصویر کپی شده

برای رفع عیب کج‌شدن تصویر کپی شده، روش‌هایی در ذیل برای شما کاربران عزیز ذکر کرده‌ایم. در صورت عدم رفع مشکل و تماس با کارشناسان ما، در اسرع وقت مشکل فوق را با تعمیر دستگاه کپی رسیدگی خواهد کرد.

 1. بررسی کاغذ در درایور و تنظیمات کاغذ
 2. کنترل جهت برگه در درایور با تنظیمات کاغذ
 3. کنترل تنظیمات مربوط به حاشیه کاغذ با اندازه کاغذ
 • گیر کردن برگه در دستگاه کپی

گیر کردن برگه در دستگاه کپی اغلب به علت وزن و یا جنس برگه است. برند برگه حتما علامت first print side  داشته باشد و یا جهت قرار دادن برگه در دستگاه با تنظیمات مربوطه یکی نیست.

 • عدم کارکرد دستگاه کپی

از علل مهم عدم کارکرد دستگاه کپی‌، کارتریج خالی و یا جا نیفتادن آن می‌باشد. دلیل دیگر استهلاک کابل برق می‌باشد که دلیل روشن‌نشدن دستگاه می‌شود. از علل دیگر پاور، مین برد و یا درام است که جهت تعمیر دستگاه کپی متخصصان ما، شما کاربران عزیز را جهت رفع مشکل مربوطه یاری خواهند کرد.

 • ایجاد خطوط در برگه کپی شده

کثیف بودن شیشه از دلایل اصلی است در غیر این صورت خرابی کارکرد کارتریج، داکتر و فیوزینگ نیز از علت‌های دیگر است و متخصصان ما با تعویض و یا تعمیر قطعه مربوطه، تعمیر دستگاه کپی شما کاربر عزیز را انجام خواهند داد.

انواع تعمیر دستگاه کپی

دستگاه کپی از قطعات زیادی تشکیل شده است، در ذیل به برخی از قطعات مهم و تأثیر آن‌ها در تعمیر دستگاه کپی اشاره شده است.

در صورت سالم بودن کارتریج لیزری، برای شارژ از تونر رنگی استفاده می‌شود و چنان‌چه زیاد شارژ شده یا خراب باشد، کارشناسان ما در صورت تماس کاربران عزیز، اقدام به تعویض کارتریج می‌کنند.

 • تعمیر برد پاور

برد پاور از قطعات مهم در تعمیر دستگاه کپی است چرا که برق دستگاه را تعیین می‌کند.

 • تعمیر درام

درام نیز از قطعات مهم در تعمیر دستگاه کپی را دارد. درام باعث انتقال تصویر روی برگه می‌گردد. جهت استفاده بیشتر درام باید مرتب تمیز شود و دور از نور خورشید باشد.

 • تعمیر بلید

بلید تونر اضافه را روی درام تمیز می‌کند و میزان معینی از تونر را به مگنت می‌رساند. برای تعمیر یا عوض‌کردن بلید از کارشناسان با تجربه جهت تعمیر دستگاه کپی استفاده می‌شود.

 • تعمیر کاغذکش

کاغذکش متشکل از چندین غلطک است که کارش وارد کردن برگه به داخل دستگاه است. با از کار افتادن دستگاه، در صورت تماس با کارشناسان با تجربه بازرگانی حامی‌کالا، تعمیر دستگاه کپی در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود.

 • تعمیر‌ مین‌برد

مهم‌ترین اجزاء دستگاه کپی، مین‌برد است. کار مین‌برد، پردازش دستگاه برای اجرای دستورات کاربر است. نقص این جزء باعث عدم کارکرد کل دستگاه می‌شود.